Uszczelka EPDM biała

 

Gruba uszczelka gumowa to element mało widoczny, jednak w znacznym stopniu wpływa na właściwości drzwi oraz okien. Uszczelka do ramy okiennej i drzwi zapewnia skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi, zmniejszając potencjalne straty ciepła. Chroni także przed różnymi zanieczyszczeniami, kurzem i zbieraniem się wilgoci. Zapraszam do sprawdzania kategorii – uszczelka EPDM biała.

Uszczelki noszące znamię czasu, uszkodzone lub źle zamontowane mogą sprawiać, że okna oraz drzwi nie będą dokładnie się domykać, będą przepuszczały znaczną ilość zimnego powietrza, a podczas opadów woda może nawet wtargnąć do mieszkania. Taka sytuacja to szybki sposób na podwyższenie rachunków za ogrzewanie. Jak więc widzimy stan uszczelek, jest niezwykle ważny, jeżeli chodzi o poszczególne elementy stolarki otworowej.

 

W jakim celu montuje się uszczelki do okien?

Cienka uszczelka samoprzylepna, czy uszczelki drzwiowe wciskane montowane są do poszczególnych elementów konstrukcji przede wszystkim po to, aby uzyskać najwyższą możliwą szczelność połączenia. Występują one zarówno w oknach drewnianych, aluminiowych, jak i PCV, czy hybrydowych. Uszczelki gumowe do drzwi zewnętrznych zadbają o szczelność i odpowiednią wentylację.

To jednak nie wszystko. Stosując uszczelki samoprzylepne do drzwi zewnętrznych i okien możemy doświadczyć o  wiele więcej korzyści. Doskonałym przykładem jest np. obniżenie kosztów ogrzewania budynku przez ograniczenie strat ciepła. Częstym powodem takiej sytuacji są nieszczelne okna i drzwi.

Samoprzylepne uszczelki do drzwi montowane są z wielu innych powodów. Dzięki nim minimalizujemy ryzyko wystąpienia pleśni, czy grzybów z powodu przenikającej wilgoci do budynku. Chronimy więc w ten sposób zdrowie swoje i najbliższych. Niektóre uszczelki gumowe mają funkcję przeciwpożarową – w wyniku wysokiej temperatury powieszają swoją objętość, dzięki czemu tworzą skuteczną ochronę przed ogniem i dymem.

 

Czym wyróżniają się uszczelki EPDM?

Dobra uszczelka okienna samoprzylepna charakteryzuje się dużą odpornością na czynniki zewnętrzne i elastycznością. Dzięki dodatkowej komorze uszczelka płaska samoprzylepna zapewnia również odpowiednią izolację. Uszczelki EPDM polecane są nie tylko do okien PCV, ale i drewnianych.

 

Uszczelki gumowe Warszawa – jak zakładać uszczelki okienne?

 

Uszczelka uniwersalna samoprzylepna to produkt, który bez problemu możemy zamontować sami. Jak tego dokonać? Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni rozmiar uszczelki. Może to być np. uszczelka samoprzylepna 2 mm lub uszczelka samoprzylepna 5 mm. Warto przy tym pamiętać, aby aplikacje zaplanować na dzień, w który nie pada deszcz oraz nie jest zbyt słoneczny.

Jeżeli uszczelki do okien drewnianych samoprzylepne lub inne były już wczesnej zamontowane, należy je usunąć. Następnie dokładnie oczyszczamy opracowywane miejsce z kurzu i tłuszczu. Możemy w tym celu użyć spirytusu lub wody ze specjalnym detergentem.

Kolejnym krokiem jest wymierzenie i przycięcie uszczelki. Jej dopasowanie względem stolarki otworowej jest niezwykle ważne. Następnie aplikujemy ją pomiędzy ościeżnicą a ramą okienną.

Ostatnim etapem jest zdjęcie folii zabezpieczającej i zamontowanie uszczelki na całej długość szczeliny dociskając ją stopniowo.